آموزش کامل امنیت سایت وردپرسی بخش ۱

0 / 5. تعداد رای: 0

 
دوره رایگان امنیت وردپرس

فهرست مطالب

امنیت سایت چیست؟ چگونه میتوانیم امنیت سایت ووردپرس را افزایش دهیم؟ امنیت سایت به معنای انجام هر اقدامی برای حفاظت از سایت خود در برابر حملات هکرها و دیگر حملات سایبری است. این اقدامات میتواند شامل نصب نرم‌‌افزارهای امنیتی روی سایت وردپرس، استفاده از پسوردهای قوی و همچنین آگاهی کامل از خطرات احتمالی باشد. در این مقاله به طور نحوه افزایش امنیت سایت وردپرس آموزش داده شده است. همچنین میتوانید برای مطالعه‌ی بیشتر مقاله‌ی نحوه فعال سازی ssl را نیز که در بخش بلاگ‌ سایت نوین مستر است مطالعه کنید.

 

امنیت سایت چیست؟ (روش های افزایش امنیت در وردپرس)

امنیت سایت یکی از مهمترین اقداماتی است که در طراحی یک سایت وردپرس باید به آن توجه شود. شاید بپرسید که چرا طراح سایت وردپرس باید امنیت سایت را بالا ببرد. یکی از مهترین دلایل آن این است که سایت توسط هکرها و یا نرم‌افزارها هک نشود، زیرا اگر امنیت سایت ما پایین باشد به راحتی میتوانند سایت را هک کنند.

اطلاعات شخصی کاربران سایت وردپرس (از قبیل مشخصات، آدرس سکونت، کدملی و غیره) یکی دیگر از دلایلی است که یک طراح سایت وردپرس وظیفه دارد امنیت آن را حفظ کند. زیرا اگر امنیت سایت وردپرس را تامین نکنیم اطلاعات کاربران به خطر می‌افتد و ممکن است توسط هکرها هک شود و ما باید پاسخگو باشیم. در نتیجه بالابردن امنیت سایت اهمیت بسزایی در طراحی سایت وردپرس دارد. ولی به خاطر داشته باشید که امنیت صد درصدی هیچ‌گاه قابل دستیابی نیست چون همیشه یک راه نفوذ یا باگی وجود دارد که ممکن هست از آن طریق سایت هک شود.

آموزش گام به گام تصویری امنیت سایت وردپرس

 

روش‌ های افزایش امنیت در وردپرس (دوره رایگان امنیت وردپرس):

قبل از اینکه بخواهیم روش های افزایش امنیت در وردپرس را یاد بگیریم، ابتدا لازم است که انواع  روش‌های هک را بشناسیم، زیرا وقتی با این روش‌ها آشنا باشیم میدانیم که با این روش می‌تواند سایت ما هک شود در نتیجه ما آن دسترسی را محدود میکنیم و به این طریق می‌توانیم امنیت سایت را بالا ببریم. در دوره رایگان امنیت وردپرس تمام این روش‌‌ها به طور کامل توضیح داده خواهد شد و نیاز به هیچ پیش‌نیاز و دانش قبلی هم ندارد و صفر تا صد امنیت سایت وردپرس به طور کامل آموزش داده خواهد شد.

 

آیا امنیت سایت روی سئو سایت وردپرس تاثیر دارد؟ 

سوالی که خیلی از ما پرسیده میشود این است که آیا امنیت روی سئو سایت وردپرس تاثیر دارد؟ در پاسخ باید گفت بله امنیت سایت تاثیر بسزایی در سئو سایت دارد. در واقع گوگل نسبت به امنیت سایت خیلی حساس هست و باید امنیت سایت را تامین کنیم که گوگل از نظر سئو نمره بالاتری برای سایت ما لحاظ کند.

 

بخش مربوط به امنیت سایت در سرچ کنسول

وقتی وارد سرچ کنسول (یا همان رابط کاربری بین سایت ما و گوگل که در واقع اتفاقاتی که برای سایت ما می‌افتد را گزارش میکند) شویم، یک قسمت فقط به امنیت سایت ما اختصاص داده شده است که  اگر مشکل امنیتی برای سایت ما رخ داده شده باشد در این بخش گزارش شده است و ما باید مرتب این بخش را چک کنیم که اگر هر مشکلی گزارش شده بود سریع برطرف کنیم.

 

امنیت سایت وردپرس
بخش مربوط به امنیت سایت در سرچ کنسول

علائم وضعیت امنیت سایت وردپرس در سرچ کنسول

همانطور که تصویر هم مشاهده میکنید وقتی وارد سرچ کنسول میشویم در بخش security & manual actions را انتخاب کنیم مشکلات امنیتی سایت ما را گزارش میکند که در اینجا میبینید که برای سایت ما پیغام داده که No issues detected (یعنی از نظر امنیتی سایت شما مشکلی ندارد).

و آن دایره سبز رنگی که کنار پیغام No issues detected قرار دارد به معنای این است که سایت شما تا به حال مشکل امنیتی نداشته است( که معادل دایره سمت چپ در شکل زیر است). ولی اگر این دایره سبز رنگ نباشد و فقط یک تیک سبز رنگ باشد به این معناست که سایت شما قبلا مشکل امنیتی داشته است ولی در حال حاضر آن مشکل برطرف شده است (دایره وسط در شکل زیر) و اگر سایت شما مشکل امنیتی داشته باشد، دایره قرمز رنگ شکل سمت چپ ظاهر خواهد شد..

بخش مربوط به ssl سایت وردپرس در سرچ کنسول

در سرچ کنسول یک بخش نیز به ssl سایت ما اختصاص دارد که در واقع به ما می‌گوید چه لینک‌هایی از سایت ما ssl دارد. همانطور که در شکل زیر مشاهده میکنید در بخش HTTPS می‌توان این آمار را مشاهده کرد. برای مثال ۴۰ تا از لینک‌های سایت ما ssl دارد و هیچ لینک بدون ssl در سایت ما وجود ندارد.

ssl سایت وردپرس
بخش مربوط به ssl سایت وردپرس در سرچ کنسول

 

 ۳ تا از بهترین افزونه‌های امنیت در وردپرس:(بهترین افزونه امنیت وردپرس چیست)

قبل از اینکه افزونه های امنیتی را معرفی کنم باید توجه داشته باشید که نهایتا نصب بیش از دو افزونه امنیتی روی سایت توصیه نمی‌شود زیرا به شدت سرعت سایت وردپرس را کاهش می‌دهد.

۱.افزونه Wordfence:

افزونه Wordfence یکی از محبوب‌ترین افزونه‌های امنیت است که بالغ بر ۵ میلیون نصب فعال دارد. نصب این افزونه باعث افزایش امنیت سایت وردپرس می‌شود. یکی از مهمترین ویژگی‌های این افزونه این است که قابلیت firewall یا دیواره‌ی آتش دارد که از سایت وردپرس را دربرابر حملات هکرها و حملات سایبری حفاظت می‌کند. شما می‌توانید این افزونه را از سایت وردپرس دانلود کنید همچنین می‌توانید نسخه رایگان آن را از کانال تلگرام نوین مستر دانلود کنید.

بهترین افزونه امنیت سایت وردپرس
محبوب‌ترین افزونه امنیت سایت وردپرس

۲.افزونه All-in-one-security:(روش‌ های افزایش امنیت در وردپرس)

یکی دیگر از افزونه‌های امنیت وردپرس که دارای محبوبیت زیادی دربین طراحان سایت هست، افزونه All-in-one-security است. این افزونه بالغ بر یک میلیون نصب فعال دارد و تنظیمات خوبی را برای افزایش امنیت سایت وردپرس در اختیار ما قرار می‌دهد. در جلسات بعدی تنظیمات این افزونه به طور کامل آموزش داده خواهد شد. شما می‌توانید این افزونه را از سایت وردپرس دانلود کنید همچنین می‌توانید نسخه رایگان آن را از کانال تلگرام نوین مستر دانلود کنید.

روش های افزایش امنیت در وردپرس
افزونه امنیت All-in-one-security

۳.افزونه Soild Security:(روش‌ های افزایش امنیت در وردپرس)

افزونه‌ی Soild Security نیز جزء افزونه‌های محبوب امنیت بشمار می‌آید. البته بین افزونه‌ی All-in-one-security و Soild Security من افزونه‌ی All-in-one-security را توصیه میکنم.

و در ضمن توجه داشته باشید که نمی توان این دو افزونه را با هم روی سایت وردپرس نصب کرد زیرا عملکرد آنها با هم تداخل دارد و همچنین باعث کاهش سرعت سایت شما خواهند شد. ولی می‌توان یکی از این دو را در کنار افزونه‌ی Wordfence به منظور افزایش امنیت سایت وردپرس بر روی سایت نصب کرد.

روش های افزایش امنیت وردپرس
افزونه امنیت Soild Security

 


 

سخن آخر

برای دریافت جدیدترین قالب ها و افزونه های وردپرسی حتما از کانال تلگرام نوین مستر دیدن کنین و در صورت تمایل، در گروه تلگرامی پرسش و پاسخ نوین مستر که مربوط به طراحان سایت با وردپرس هست، به راحتی افزونه و قالب درخواستی خود را عنوان کنین.
کارشناسان شرکت طراحی سایت Novin Master در اولین فرصت ممکن علاوه بر پاسخگویی به سوالات شما، افزونه و قالب درخواستی شما رو در صورتی که متعلق به طراحان ایرانی نباشد، مود کرده و در کانال تلگرامی نوین مستر قرار می‌دهند.
یادتون نره اگه دوست دارین از آخرین اخبار تخفیف‌های دوره و یا آموزش‌های ما با خبر بشید، از اینستاگرام نوین مستر دیدن کنید. اگه دوست داشتین با افزایش سرعت سایت وردپرس، بترکونید، سفارش بدید.
در یوتیوب نوین مستر هم دوره ی رایگانی گذاشتیم که اصلا نباید از دستش بدید.
اشتراک گذاری مطلب:
مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *