Search
Close this search box.

۱۴ دلیل برای اینکه چرا باید سایت داشته باشیم؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

در جواب این سوال که وبسایت چیست باید بگوییم سایت یا وب سایت به یک یا چند صفحۀ مرتبط با هم که از طریق یک آدرس قابل دسترسی می باشد که حاوی اسناد، اطلاعات و پرونده هایی است که از متن، تصویر، ویدئو، لینک و قالب بندی تشکیل شده است که برای ایجاد ارتباط با کاربران تشکیل می شوند. همین صفحه‌ای که شما الان دارید آن را می‌خوانید یکی از صفحات سایت NovinMaster.com است. وب سایت ها معمولا با یک نام که به آن دامنه (Domain) گفته می شود فراخوانی می شوند و نوشتن آن با .www شروع شده و با ” com. ” یا ” ir. ” یا ” org. ” و … تمام می شوند مانند www.NovinMaster.com البته www جزو دامنه محسوب نمی شود و دامنه این سایت NovinMaster.com می باشد و برای نظم دادم به فضای کل اینترنت مرسوم است که سایت ها را با www شروع می کنند. www مخفف World Wide Web است و ترجمه فارسی آن “شبکه گسترده جهانی” می باشد. استفاده از www در ابتدای نام دامنه یک توافقی است در بین سازمان‌های ارائه دهنده خدمات وب، به این منظور که تمامی نام‌ها از یک پروتکل تبعیت کنند. Com نیز مخفف کلمه Commercial به معنی تجاری است.

فهرست مطالب

چرا باید سایت داشته باشیم؟

چرا پرسیدن سوال “چرا باید سایت داشته باشیم؟” اهمیت دارد؟ ٪۸۱ از افراد قبل از تصمیم گیری درباره خرید، درباره کسب و کار یا خدمات آنلاین تحقیق می کنند. اگر وب سایتی ندارید، فرصتی برای تصاحب سهمی از این بازار ندارید. یک وب سایت به عنوان مدافع تجارت “همیشه فعال” شما در ساعات اداری و خارج از آن فعالیت می کند.

چرا باید سایت داشته باشیم

وب سایت چیست؟

در جواب این سوال که وبسایت چیست باید بگوییم سایت یا وب سایت به یک یا چند صفحۀ مرتبط با هم که از طریق یک آدرس قابل دسترسی می باشد که حاوی اسناد، اطلاعات و پرونده هایی است که از متن، تصویر، ویدئو، لینک و قالب بندی تشکیل شده است که برای ایجاد ارتباط با کاربران تشکیل می شوند. همین صفحه‌ای که شما الان دارید آن را می‌خوانید یکی از صفحات سایت NovinMaster.com است. وب سایت ها معمولا با یک نام که به آن دامنه (Domain) گفته می شود فراخوانی می شوند و نوشتن آن با .www شروع شده و با ” com. ” یا ” ir. ” یا ” org. ” و … تمام می شوند مانند www.NovinMaster.com البته www جزو دامنه محسوب نمی شود و دامنه این سایت NovinMaster.com می باشد و برای نظم دادم به فضای کل اینترنت مرسوم است که سایت ها را با www شروع می کنند.
www مخفف World Wide Web است و ترجمه فارسی آن “شبکه گسترده جهانی” می باشد. استفاده از www در ابتدای نام دامنه یک توافقی است در بین سازمان‌های ارائه دهنده خدمات وب، به این منظور که تمامی نام‌ها از یک پروتکل تبعیت کنند. Com نیز مخفف کلمه Commercial به معنی تجاری است.

حال بیایید این ۱۴ دلیل را بررسی کنیم که چرا باید سایت داشته باشیم:

۱. جذب کاربران جدید
۲. تبلیغات بیشتر با هزینه کمتر
۳. آموزش به کاربران
۴. دعوت به اقدام
۵. ارتباط با مشتریان
۶. جمع آوری اطلاعات تماس (پایگاه داده مشتری)
۷. اعتبار
۸. آنقدرها که فکر می کنید سخت و گران نیست
۹. قابل رویت در نتایج موتور جستجوی گوگل
۱۰. کمک به رشد تجارت خود
۱۱. برند تجاری
۱۲. رسانه های اجتماعی به تنهایی کافی نیست
۱۳. صرفه جویی در زمان
۱۴. بهانه های صاحبان کسب و کار

چرا باید وبسایت داشته باشیم

۱- جذب کاربران جدید

افراد بیشتر و بیشتر از قبل در جستجوی خدمات و محصولات آنلاین هستند. عادت های مردم در حال تغییر است. مردم زمانیکه به یک منطقه جدید نقل مکان می کنند و اغلب فقط برای یادگیری در مورد منطقه جدید به اینترنت متکی هستند، تحقیق می کنند و می فهمند برای چه کاری باید به چه کسی مراجعه کنند. بسیاری از افراد از طریق اینترنت تحقیق می کنند و خانه ها و مشاغل خود را پیدا می کنند. اکثر مردم انتظار دارند که هر مشاغلی که به طور حرفه ای اداره می شود، باید دارای یک وب سایت باشد. با یک سایت خوب طراحی شده، تجارت کوچک شما هم در شبکه و هم در خارج از شبکه به یک بازیگر واقعی تبدیل می شود. هرچه افراد بیشتر در مورد شما و شرکت شما بدانند، شانس بیشتری برای جذب مشتری جدید دارید.

۲- تبلیغات بیشتر با هزینه کمتر

هم اکنون می توانید برای تبلیغات خود یک بیلبورد تبلیغاتی را با هزینه بسیار گزاف تنها در قسمتی از یک شهر اجاره کنید که فقط تعداد افراد محدودی تبلیغ شما را می بینند و مدت آن نیز محدود است اما با داشتن یک وب سایت می توانید صفحاتی از تبلیغات تمام رنگی را داشته باشید که در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته اجرا می شود و در معرض دید بسیاری از افراد در سرتاسر دنیا می باشد! شما باید خود و خدمات خود را با استفاده از بسیاری از صفحات توصیفی، تصاویر، عناصر تعاملی و … به مشتریان خود ارائه دهید. این باعث ایجاد اعتماد مردم می شود که به نوبه خود باعث می شود آنها بیشتر بخواهند محصولات و خدمات شما را خریداری کنند. آدرس وب سایت خود را در کمپین تبلیغاتی فعلی خود بگنجانید تا افراد برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت شما مراجعه کنند. جمع آوری اطلاعات غالباً اولین پاسخ به یک کمپین تبلیغاتی خوب است.
با آدرس سایت خود که در آگهی شما ذکر شده است، افرادی را برای دریافت این اطلاعات و خدمات خود به سایتتان دعوت کنید. یک وب سایت برای یک شرکت مانند کارت ویزیت دیجیتال عمل می کند. افراد می توانند بارها و بارها به آن برای مواردی مانند اطلاعات تماس، نام کارمندان، خدمات ارائه شده و موارد دیگر مراجعه کنند.

۳- آموزش به کاربران

اولین قدم در هر فروش، آشنایی مشتری با آنچه می فروشید است. در این عصر و زمان روز به روز افراد بیشتری به دنبال یافتن اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری در زمینه خرید در اینترنت هستند. هنگامی که آنها با شما تماس می گیرند تا در مورد خدمات شما صحبت کنند، نیمی از فروش قبلاً انجام شده است. حتی در زمان (و هزینه) صرفه جویی خواهید کرد. ۷۵ درصد از خریداران می گویند محتوای وب سایت دیجیتال به طور قابل توجهی بر تصمیم خرید آنها تأثیر می گذارد و ۶۲ درصد می گویند که فقط بر اساس محتوای دیجیتال یک وب سایت می توانند معیارهای انتخاب خرید خود را نهایی کنند.

۴- دعوت به اقدام (Call To Action)

فراخوانی یکی از بهترین راه های کسب و کارهای کوچک برای بدست آوردن مشتری جدید است. در وب سایت خود می توانید پیوند “ارجاع یک دوست” را اضافه کنید که در آن مشتریان فعلی شما می توانند پیوند شما را به دوستی که ممکن است به خدمات شما علاقه مند باشد ارسال کنند. با این کار تعداد مراجعه های شما بیشتر می شود و مراجعه به تجارت برای شما به راحتی توسط افراد امکان پذیر می شود.

چرا باید وب سایت داشته باشیم

۵- ارتباط با مشتریان

مردم معمولاً ترجیح می دهند با افرادی که “می شناسند” تجارت کنند. در سایت خود به مردم این فرصت را می دهید تا با کسب و کار شما آشنا شوند و با شما احساس راحتی بیشتری کنند. پس از احراز این موضوع، احتمال اینکه بخواهند با شما تجارت کنند در مقایسه با شرکت مشابه دیگر که از آنها چیزی نمی دانند، بیشتر خواهد بود. یک عکس یا نمایه از شما یا همکارانتان باعث می شود مشتری احتمال تماس و ارتباط با شما را بیشتر کند. چند ویدیوی آموزنده ارسال کنید و همچنین در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و این ایده را به سطح جدیدی برسانید.

۶- جمع آوری اطلاعات تماس (پایگاه داده مشتری)

آیا تا به حال توجه کرده اید که بسیاری از افرادی که از اینترنت استفاده می کنند، این کار را به جای روش قدیمی و سنتی (روزنامه ها و غیره) انجام می دهند؟ با استفاده از یک وب سایت می توانید به بخش جدیدی از مشتریان بالقوه دسترسی پیدا کنید که ممکن است کمپین تبلیغاتی فعلی شما را از دست داده باشند. یک وب سایت خوب و آموزنده افراد زیادی را به خود جلب می کند که ممکن است نام شما را نشنیده باشند. یک خبرنامه چاپی سنتی می تواند یک اقدام تبلیغاتی گران قیمت و زمان بر باشد.
با داشتن یک وب سایت می تواند افرادی را که مایل به دریافت خبرنامه شما هستند، آدرس ایمیل خود را برای شما ارسال کنند. سپس می توانید به طور خودکار خبرنامه خود را برای همه افراد موجود در پایگاه داده خود ایمیل کنید! نیازی به پرداخت هزینه چاپ یا پست برای این خبرنامه ها نیست. تماس مداوم با چشم اندازها یک تاکتیک اثبات شده است که مستقیماً به سوالات و فروش بیشتر منجر می شود!

۷- اعتبار

با داشتن یک وب سایت اعتبار را به تجارت خود اضافه کنید. در واقع، ۵۶٪ از مردم اظهار داشتند که به مشاغل بدون وب سایت اعتماد نخواهند کرد. داشتن یک وب سایت خوب بلافاصله اعتبار شما را به عنوان یک تجارت قانونی افزایش می دهد. همچنین می تواند به نمایش تخصص و موقعیت بهتر کسب و کار شما کمک کند. سایت می تواند ابزار شماره یک شما برای برجسته شدن در جمع باشد. وقتی صحبت از ترغیب مصرف کنندگان به خرید می شود، برداشت های اول مهم است.
۵۷٪ مردم کسب و کاری که یک سایت موبایل با طراحی نامناسب را توصیه نمی کنند. این درست است که مصرف کنندگان بر اساس شکل ظاهری وب سایت شما در مورد تجارت شما قضاوت می کنند. داشتن وب سایت حرفه ای، دقیق و با کاربرد آسان می تواند به شما کمک کند تا مشتری های بالقوه خود را به راحتی جذب کنید.

۸- آنقدرها که فکر می کنید سخت و گران نیست

برای دریافت وب سایت نیازی به زیرکی فن آوری ندارید. بسیاری از شرکتهای توسعه وب فرآیندهای ثبت نام بسیار ساده ای دارند که این روند را برای شما سریع و بدون مشکل می سازد و می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد. اگر قصد دارید تجارت خود را به بازار عرضه کنید، یک وب سایت باید اولویت اول شما باشد. با گذشت زمان، سرمایه گذاری نسبتاً کم برای دریافت یک وب سایت کسب و کار، با ایجاد مشتری و نام تجاری، بزودی سود شما را پرداخت خواهد کرد. به علاوه، این یک هزینه مشاغل مشروع و یک مالیات است.

۹- قابل رویت در نتایج موتور جستجوی گوگل

مردم فقط برای کشف شرکت هایی که می خواهند با آنها تجارت کنند، فقط به مرور اینترنت نمی پردازند. به طور خاص، آنها از موتورهای جستجو بازدید می کنند. ۹۳٪ از تجربیات آنلاین با یک موتور جستجو شروع می شود. بنابراین، شما باید وب سایت بهینه سازی شده برای جستجو داشته باشید که بتواند در نتایج موتور جستجو رتبه خوبی داشته باشد.

وبسایت چیست

۱۰- کمک به رشد تجارت خود

اگر می خواهید تجارت خود را گسترش دهید و مشتریان جدیدی بیاورید، داشتن سایت یک استراتژی مهم است. مشاغل کوچکی با راه اندازی وب سایت آزمایش کرده اند و از موفقیت خود راضی هستند. بررسی های انجام شده در وب سایت های مشاغل کوچک نشان می دهد ۸۱ درصد شرکت هایی که سایتشان را راه اندازی کرده اند، رشد کسب و کار خود را دیده اند و ۹۷ درصد صاحبان مشاغل کوچک داشتن سایت را به صاحبان مشاغل کوچک دیگر توصیه می کنند. در حالی که ۳۶ درصد مشاغل کوچک سایت خود را ندارند، ۶۴ درصد آنها وب سایت خود را دارند.
این بدان معنی است که اکثر مشاغل کوچک حضور آنلاین دارند. اگر می خواهید در زمینه کاری خود مرتبط و رقابتی باقی بمانید، مهم است که کسب و کار شما ردپای آنلاین داشته باشد. این نه تنها به شما در حفظ رقابت کمک می کند، بلکه همچنین به تقویت نقش شما به عنوان یک تجارت آینده نگر و دارای فن آوری کمک می کند.

۱۱- برند تجاری

یک وب سایت مکان خوبی برای استفاده از مارک تجاری شما می باشد. از طرف دیگر صفحات رسانه های اجتماعی (مانند اینستاگرام) اجازه می دهند تصویر شرکت شما از طریق ورودی از مردم شکل بگیرد. با ایجاد و مدیریت سایت و محتوای شرکت خود، می توانید تصویری از تجارت خود ترسیم کنید. ۷۰ درصد از مصرف کنندگان به قضاوت درمورد اعتبار یک شرکت مبتنی بر طراحی وب سایت این شرکت پذیرفته اند که نداشتن وب سایت باعث می شود اعتماد مصرف کنندگان به شما کمتر شود. در حقیقت، در سال ۲۰۱۸ ، ۷۵ درصد مردم اعتراف می کنند که در مورد اعتبار یک شرکت براساس طراحی وب سایت قضاوت می کنند. افراد بیشتر با شرکتی که به آن اعتماد دارند تجارت می کنند و وب سایت اولین جایی است که برای اعتبار، بررسی و جوایز به آنجا می روند.

۱۲- رسانه های اجتماعی به تنهایی کافی نیست

رسانه های اجتماعی یک روش عالی برای جذب بازدید به وب سایت شما است و یک روش عالی برای به اشتراک گذاشتن مطالب از وب سایت شما است. با این حال، اتکا به شبکه های اجتماعی صرفاً برای جلب مشتری کافی نیست. با تغییر الگوریتم ها و قوانین حاکم بر هر شبکه ی اجتماعی، ممکن است بعد از چند هفته نتوانید کاری را که در مدت قبلی انجام داده اید را انجام دهید. دسترسی به رسانه های اجتماعی در حال افزایش است. تنظیم حساب اینستاگرام یا تلگرام فقط چند دقیقه طول می کشد و هرکسی می تواند یک صفحه را ایجاد کند. اگر تنها حضور آنلاین شما یک حساب کاربری رایگان در شبکه های اجتماعی است، ممکن است مشتریان بالقوه به قابلیت اعتماد شما به عنوان یک تجارت مشکوک شوند.
داشتن وب سایت جامع و آموزنده که به جزئیات کسب و کار شما می پردازد، راهی عالی برای ایجاد اعتماد سریع در بین مشتریان بالقوه است. بعد از اینکه سایت خود را تأسیس کردید، می توانید از رسانه های اجتماعی از حضور در وب سایتتان دعوت کنید. همچنین می توانید وب سایت خود را با گوگل مپ ادغام کنید تا افراد بتوانند آدرس شما را راحت تر پیدا کنند. یک وب سایت به شما امکان می دهد نقشه ها را مستقیماً در محتوای خود جاسازی کنید.

۱۳- صرفه جویی در زمان

صرفه جویی در زمان دلیل مهم دیگری است که کسب و کار شما به یک وب سایت حرفه ای نیاز دارد. زمان کالایی مهم در دنیای سریع ماست حتی اگر ارزش پولی برای آن قائل نشوید. این روزها بیشتر مردم زمان کافی برای اوقات فراغت، تفریح​، خانواده یا فعالیت های سالم ندارند. داشتن سایت با طراحی حرفه ای باعث صرفه جویی در زمان شما در کوتاه مدت و بلند مدت می شود. با ارائه اطلاعات به مشتریان خود بصورت آنلاین، می توانید مقدار بسیار زیادی از زمان با ارزش خود را صرفه جویی کنید، که در غیر این صورت صرف برقراری ارتباط با مشتریان خود می کنید. گفتگو با مشتریان از طریق تلفن، پیام رسان یا ایمیل، حضوری در جلسات، رویدادهای شبکه ای یا نمایشگاه های تجاری، همه اینها به زمان نیاز دارد. ایجاد بروشور و سایر مطالب تبلیغاتی زمان می برد. برای برنامه ریزی تحقیق، برقراری ارتباط با طراح، چاپگر و غیره زمان می برد. با استفاده از یک وب سایت، می توانید با ارائه اطلاعات در مورد محصولات و خدمات خود در قالب های مختلف در زمان صرفه جویی کنید. وب سایت شما پس از راه اندازی، به طور نامحدود در دسترس مشتریان شما قرار می گیرد.
آیا زمان خود را صرف پاسخ دادن به انواع مختلف پرسش های هر یک از مشتریان خود می کنید؟ با استفاده از سایت می توانید پاسخ این سوالات متداول را بصورت آنلاین قرار دهید و از مشتریان خود بخواهید برای پاسخ سوالات خود از این صفحات (سوالات متداول) دیدن کنند. حتی می توانید از طریق ایمیل مشتریان را به سایت فرا خوانید. مشتریان شما از دانش ارائه شده شما قدردانی خواهند کرد.

۱۴- بهانه های صاحبان کسب و کار (چرا باید سایت داشته باشیم؟)

ما هر روز با مشاغل کوچک کار می کنیم و وقتی نوبت به نداشتن وب سایت می رسد، تقریباً هر بهانه ای را شنیده ایم و همه آنها به طور باورنکردنی گمراه شده اند. رایج ترین اعتراض ها را در زیر آورده ام و پاسخ های معمول را داده ام.

وب سایت چیست

تجارت من خیلی کوچک است و من بودجه ای برای یک وب سایت ندارم.

این رایج ترین اعتراضی است که از صاحبان مشاغل کوچک می شنویم. ببینید وب سایت شما دارایی شماره یک بازاریابی شما است. گفتن اینکه بودجه آن را ندارید مثل این است که بگویید بودجه برای دریافت مجوز برای کارم ندارم. یک وب سایت داشته باشید حتما نیازی نیست که فانتزی و گران باشد، اما باید قوانین سئو رعایت شده باشد و توسط موتورهای جستجو پیدا شود. اجازه ندهید که برچسب قیمت شما را از ایجاد وب سایت باز دارد. اگر یک کار یک نفره با بودجه صفر دارید.

حداقل یک وب سایت ابتدایی دریافت کنید که بعداً بتوانید با گردش پول بهتر، آن را توسعه دهید. آنچه در هزینه یک وب سایت انجام می شود در اینجا آمده است: میزبانی یا همان هاست: این سرویس یا شرکتی است که فضای اینترنتی را برای وب سایت شما فراهم می کند. ارائه دهندگان میزبان در سطح اینترنت با یک جستجوی ساده یافت می شوند. نام دامنه: این به صورت www.yourcompany.com یا بسیاری دیگر از پسوندهای دامنه مانند org , co , net , info , shop , ir و … نشان داده می شود و با پرداخت هزینه ناچیز سالانه است.
طراحی: برخی از طرح ها رایگان هستند و هزینه های دیگری نیز دارد. افزونه ها: معمولاً هرچه افزونه های بیشتری بخواهید ، یک وب سایت گرانتر می شود. پیچیدگی طراحی: هرچه وب سایت شما سفارشی تر باشد، گرانتر نیز می باشد هنگام شروع به کار در طراحی وب ، اولین مفهومی که باید درک کنید مالکیت وب سایت است. بسیاری از مشاغل کوچک خود را در یک روزنه فرو می برند زیرا اصطلاحات اصولی قراردادهای وب را نمی دانند.

من در حال حاضر تجارت کافی دارم. من به یک وب سایت نیازی ندارم.

 حتی اگر بیش از توانتون تحمل شغل خود را داشته باشید، به یک وب سایت نیاز دارید.

من یک پسر بچه دارم که می گوید می تواند از من به صورت رایگان یک وب سایت بسازد.

 این ایده بدی است مگر اینکه فرزندتان در طراحی و توسعه وب حرفه ای باشد.

مشتری های ما کاربران کامپیوتر نیستند.

مشتریان شما “کاربر رایانه” نیستند؟ این دروغ است. آنچه که صاحب این مشاغل فراموش می کند این است که “کاربران رایانه” فقط افرادی نیستند که از رایانه های رومیزی استفاده می کنند. این برنامه همچنین شامل افرادی است که از دستگاه های تلفن همراه در حال مرور وب سایت ها، رسانه های اجتماعی و برنامه ها هستند. ترافیک وب تلفن همراه برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ از ترافیک وب دسکتاپ پیشی گرفت.

اگر هنوز متقاعد نشده اید که چرا مشاغل شما به یک وب سایت حرفه ای نیاز دارد و هنوز به جواب این سوال که چرا باید سایت داشته باشیم، نرسیده اید، با ما در تماس باشید. خوشحال می شویم  به شما کمک کنیم.

امتیاز شما به این مطلب:

5 / 5. تعداد رای: 1

 
اشتراک گذاری مطلب:
مطالب مرتبط:

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *