نحوه ساخت زیر دامنه

0 / 5. تعداد رای: 0

 
در این مقاله با نحوه ایجاد ساب دامین یا زیردامنه در سی پنل و دایرکت ادمین به صورت تصویری و گام به گام آشنا خواهیم شد. ساب دامین‌ها برای کنترل بیزینس‌های بزرگ بسیار مفید است چراکه کنترل یک مجموعه بزرگ در یک وبسایت کار دشواری است یا همچنین در طراحی لندینگ پیج‌ها بسیار گزینه‌ی مناسبی است. ساب دامین یا زیردامنه، عبارتی است که قبل از نام دامنه می‌آید،زیر دامنه یک پیشوند اختیاری است که قبل از نام دامنه اصلی به URL اضافه می شود. برای مثال، کلمه blog در blog.novinmaster.com یک زیردامنه است.

فهرست مطالب

در این مقاله تعریف ساب دامین و نحوه ایجاد زیر دامنه در وردپرس را به طور کامل به صورت تصویری گام به گام آموزش دادیم. همچنین شما می توانید برای مطالعه بیشتر در زمینه وردپرس دوره رایگان وردپرس نوین مستر را نیز مشاهده کنید.

ساب دامین چیست؟

ابتدا برای اینکه بدانید زیر دامنه یا همان subdomain چیست باید با مفهوم دامنه آشنایی داشته باشد که میتوانید در مقاله دامنه چیست به طور کامل با مفهوم دامنه آشنا شوید. همچنین می توانید نحوه ثبت دامنه را نیز در مقاله نحوه ثبت دامنه به طور کامل یاد بگیرید.

ساب دامین یا زیردامنه، عبارتی است که قبل از نام دامنه می‌آید،زیر دامنه یک پیشوند اختیاری است که قبل از نام دامنه اصلی به URL اضافه می شود. برای مثال، کلمه blog در blog.novinmaster.com یک زیردامنه است.

۱.نحوه ساخت ساب دامین در سی پنل

برای ایجاد ساب دامین در سی پنل ابتدا وارد هاست‌مان می‌شویم و مانند تصویر زیر درقسمت Tools وارد قسمت domains می‌شویم.

نحوه ساخت ساب دامین در سی پنل
بخش دامنه ها

سپس گزینه Creat A New Domain را انتخاب می‌کنیم.

نحوه ساخت زیر دامنه
ایجاد زیر دامنه

و بعد مانند تصویر زیر در بخش Domain اسم زیر دامنه مورد نظرمان را تایپ میکنیم و سپس آن را با نقطه از آدرس دامنه اصلی مان جدا میکنیم. برای مثال در تصویر زیر hadavisamira یک زیر دامنه برای آدرس nmlearn.ir محسوب میشود.

چگونه ساب دامین ایجاد کنیم
آموزش ساخت subdomain

و در آخر گزینه submit را میزنیم. و به این صورت یک زیر دامنه به نام hadavisamira.nmlearn.ir ایجاد کردیم.

۲.نحوه ساخت زیر دامنه در دایرکت ادمین

یکی از هاست های محبوبی که در بین کاربران از محبوبت زیادی برخوردار است هاست دایرکت ادمین است که شما می‌توانید این هاست را از سایت نت افراز خریداری کنید. و می توانید برای استفاده از تخفیف ۱۲ درصدی کد تخفیف را وارد کنید.

مطابق با تصویر زیر، ابتدا وارد محیط مدیریت هاست دایرکت ادمین شوید و از بخش مدیریت دامنه، بخش مدیریت زیر دامنه را انتخاب کنید.

زیر دامنه در وردپرس
نحوه ساخت زیر دامنه در دایرکت ادمین

نام زیر دامنه مورد نظر را تایپ و دکمه “ایجاد” را کلیک کنید.

 

اشتراک گذاری مطلب:
مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *